ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11197680
*
nr 1119 7680
Spegel
Förgylld, 70x90
Kondition: slitage
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 juli 2017
kl 19:15:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/7 07:12:50
1
100 kr
5/7 19:25:04
2
150 kr
5/7 19:30:26
1
200 kr
6/7 19:28:47
3
300 kr
11/7 14:52:28
4
300 kr
11/7 14:52:28
3
300 kr (Budbetjänt)
11/7 14:53:19
4
350 kr
13/7 14:26:30
5
400 kr
16/7 23:11:38
4
450 kr
17/7 18:08:43
5
500 kr
17/7 19:07:44
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:45
-
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:21
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:58
*
Spegel
Kondition: slitage
Läs om budbetjänten
nr 1119 7680
Spegel
Förgylld, 70x90
Kondition: slitage
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 juli 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/7 07:12:50 | 1 | 100 kr |
5/7 19:25:04 | 2 | 150 kr |
5/7 19:30:26 | 1 | 200 kr |
6/7 19:28:47 | 3 | 300 kr |
11/7 14:52:28 | 4 | 300 kr |
11/7 14:52:28 | 3 | 300 kr (Budbetjänt) |
11/7 14:53:19 | 4 | 350 kr |
13/7 14:26:30 | 5 | 400 kr |
16/7 23:11:38 | 4 | 450 kr |
17/7 18:08:43 | 5 | 500 kr |
17/7 19:07:44 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:45 -
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:21 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:58